Yamaha RD 200

 
 
 
Závodní speciál pro závody Klasiků v kategorii Clubsport. Klasická dvouválcová, vzduchem chlazená dvoudobá dvěstěpadesátka Yamaha - vlastně tedy dvoustovka! Vyrobena v roce 1975. Lehká a velmi dobře ovladatelná motorka. Pěkně tahá už od spodku! Horší to je v maximálce, těch padesát kubíků na ostatní dvěstěpadesátky tam prostě chybí ... Ale když zaprší, nebo je techničtější trať, tak rozdíl nejde zase tak poznat!
 Jinak svezení naprosto parádní!!! Vidlice Marzocchi, závodní ráfky Akrond, pneu racingová směs Heidenau RSW a tlumič řízení. Je to maximálně spolehlivá motorka a dostává se ji maximální péče a těch nejlepších věcí. Jediný problém byl se zapalováním , které se v roce 2010 nahradilo plně laditelným bezkontaktním od firmy Ignitech.
 Před sezonou 2013 jsme motorku zase o trochu porychlili - nové a větší karburátory Mikuni VM 28 (původně byly 22), kovové planžety klapek jsme nahradili karbonovými, upravovaly se kanálky a celý výfukový systém. Další a zásadní změnou byla výměna přední brzdy. Do této doby jsme ve předu měli kotoučovou brzdu s dvoupístkovým třmenem. Bohužel s takovou brzdou jsme nemohli projít u technických komisařů a získat tak sportovní průkaz pro závody historických motocyklů. Měli jsme několik možností řešení, ale nakonec jsme koupili kompletní a krásné přední kolo s originálním Yamaháckým dvouklíčovým bubnem z těchto modelů. Buben má v sobě chladící otvory, závodní obložení a je usazen do lehkého závodního ráfku Akrond. Motorka tak má od letošního roku sportovní průkaz. Úpravy motocyklu, ale ještě nekončí. Pro tuto zimu máme v plánu GO motoru. Už je potřeba koupit nové písty, kroužky, ojnice... atd. Bohužel na tento objem motoru to je celkem fuška sehnat tyto věci. Snad se podaří a v sezoně 2014 bude motor jako nový a Yamažka poletí ještě víc!
 Motorka je lakována do barev továrního týmu Yamaha z let 74-75 , včetně sponzorských polepů .V roce 2013 dostala nový kabát. S motocyklem v minulosti jezdil jezdec MR František Tofel , posléze pár závodů klasiků s tímto motocyklem odjel Petr Kunz .
 
 


 

Vyhledávání

www.vojtastanis.wz.cz © 2013 Všechna práva vyhrazena.